Kauno lopšelis-darželis
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Loading ... Loading ...
PARTNERIAI
PARTNERIAI

Balandžio 7 dieną Kretingos rajone vykusioje konferencijoje „Socialinės kompetencijos svarba vaikui bei plėtojimo galimybės ugdyme“, ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai, pavaduotojai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogai, socialiniai pedagogai ir psichologai, turėjo galimybę pasidalinti savo įžvalgomis ir patirtimi apie įvairius ugdymo metodus, kuriuos galima panaudoti plėtojant vaikų socialines kompetencijas.

Žemaitijos regiono konferencijoje, kurią organizavo Kretingos lopšelis-darželis „Voveraitė“,

Savo pranešimus pristatė ne tik Kretingos miesto ir rajono, bet ir LR Švietimo ir mokslo ministerijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, taip pat Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Gargždų, Mažeikių ir Šilalės ugdymo įstaigų atstovai.

Susirinkusiuosius pasveikinusi Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė pažymėjo, kad socialinis ir emocinis ugdymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje yra vaiko sėkmės garantas ugdymo įstaigoje ir gyvenime.

Mūsų l/d „Varpelis“ pedagogų komanda, taip pat dalyvavo konferencijoje, pristatydama pranešimą „Gamtinė aplinka – socialinės kompetencijos plėtojimo ir ugdymo galimybės“, kuriame pasidalino mintimis,  kaip gamtinė aplinka gali būti sėkmingai  pritaikyta socialinės kompetencijos ugdyme. Gamtinė aplinka sudaro ugdytiniui sąlygas išmokti orientuotis erdvėje, numatyti savo elgesio pasekmes, moko atsakomybės, užuojautos, pasitikėjimo savo gebėjimais, skirti kas gerai ir kas blogai. Ikimokyklinukų kompetencijų ugdymas skirtingai nei suaugusiųjų, grįstas asmenine patirtimi, o ne žiniomis, tad ugdymo (si) turinys turi būti sudarytas  taip, kad būtų kuo daugiau situacijų ugdytinio asmeninei patirčiai kauptis.