Kauno lopšelis-darželis
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Loading ... Loading ...
PARTNERIAI
PARTNERIAI

„Gyveno kartą berniukas, vardu Smalyžiukas. Turėjo jis pilną burnytę dantukų, kaip ir mes visi. Viename Smalyžiuko dantuke pasislėpė skylutė, o joje gyveno du maži berniūkščiai – Ėduoniukas ir Bakteriukas. Jie buvo tokie mažučiukai, kad juos galėjai pamatyti tiktai pro didinamąjį stiklą. Maitinosi jie visokiais saldėsiais, gardėsiais, kurių čia gaudavo į valias. Taip ir gyveno sau niūniuodami ir daineles dainuodami, džiaugdamiesi, kad berniukas nevalo dantukų. Jie kalė ir kaukšėjo į dantuką, norėdami įsirengti jame namelį ir ten dar patogiau įsitaisyti.“

. . . Kaip gera žinoti, kad tai tik ištrauka iš pasakos. Tačiau ką daryti, kad taip nenutiktų Kauno lopšelio – darželio „Varpelis“ auklėtiniams šiandien prisiminti, o kai kuriems galbūt ir sužinoti, padėjo Kauno kolegijos, medicinos fakulteto, burnos sveikatos katedros studentės Ieva Kontrimaitė ir Kornelija Margelytė. Jos drauge su vaikais išsiaiškino kokie maisto produktai labiausiai kenkia mūsų dantukams, priminė kaip juos reikia valyti. Vaikai galėjo pabandyti patys išvalyti dirbtinius dantukus ir nupiešti piešinukus. Kadangi mūsų darželio vaikai tikri šaunuoliai, visi dirbo uoliai, gavo diplomus.
Nepamiršo ir tėvelių, juk kas jei ne mamytė ar tėvelis, o galbūt močiutė ar senelis, primins ryte ir vakare: „ vaikeli, mielas, metas valytis dantukus, kad Ėduoniukas su Bakteriuku, čia nestatytų savo namų.“ Jiems studentės paliko lankstinukus su įvairiais patarimais kaip prižiūrėti vaikų dantukus.
Tikimės, kad visų „mažųjų varpeliukų“ ir jų tėvelių įgytų žinių dėka vaikų šypsenėlės švies iš tolo kaip saulės spindulėliai!